Rzeźbienie światłem. Poznajcie nową lampę AFRICA Vibia

Nowa kolekcja przenośnych lamp stołowych Africa marki Vibia, zaprojektowana przez designera Francisco Gomez Paz, to połączenie kulturowych znaczeń, wysmakowanej formy, klasy użytego materiału oraz wysokiej wydajności oświetlenia. Oprawa składa się ze smukłej, stożkowej łodygi, która prowadzi do zgrabnej małej głowicy. Jej kształt i wykończenie sprawiają, że ręce same wyciągają się, by jej dotknąć. Zanosi się na kolejny oświetleniowy hit oraz przedmiot pożądania!

Africa lubi towarzystwo

Ta prosta, wysmakowana lampa wyróżnia się finezyjną estetyką, stanowiąc niepowtarzalne połączenie nowoczesności i sztuki. Poetycka i elegancka, Africa łączy w sobie piękno i funkcjonalność. Jej wydłużona, nieco ludzka sylwetka będzie robiła wrażenie w dowolnego rodzaju przestrzeni: od bibliotek publicznych przez hotelowe lobby po wnętrza mieszkalne. Jeżeli zestawimy razem kilka różnej wielkości lamp, wnętrze ożyje i zyska nową wartość kompozycyjną, wywołując antropologiczne skojarzenia: pojedyncza postać stanie się parą, rodziną, wreszcie – społecznością. Jej projektanta, poniekąd, zainspirowała pandemia…


„Narodziny kolekcji Africa to odpowiedź na współczesne, najnowsze sposoby bytowania, w których przestrzeń mieszkalna i zawodowa mieszają się, tworząc swoistą hybrydę, gdzie życie staje się coraz bardziej koczownicze, swobodne i wolne”.
Francisco Gomez Paz

Wspaniałe parametry techniczne

Lampa dostępna jest w dwóch rozmiarach (40 i 45 cm wysokości). Ma lakierowaną matowo powierzchnię i występuje w czterech kolorach do wyboru. Ich odcienie kojarzą się z afrykańskim interiorem: beżowy, jasnobeżowy, brązowy oraz ciemna terakota. Uformowana z jednego, masywnego bloku czystego aluminium Africa zyskała wagę, stabilność i techniczną jakość, kojarzoną z zaawansowanymi procesami przemysłowymi. Masywność jej trzonu i główki stabilizuje przeciwwaga u podstawy, dzięki czemu lampa nigdy nie będzie chwiejna, mimo swej elegancko wydłużonej, „żyrafiej” szyi. Na główce oprawy osadzono dotykowy ściemniacz, który umożliwia kontrolowanie natężenia światła. Africa zapewnia trzy poziomy jasności: 100 proc., 66 proc. oraz 33 procent, które pozwalają na nieprzerwaną pracę lampy odpowiednio przez 6,5; 10 albo nawet 20 godzin, płynnie dostosowując się do życzeń użytkownika. Dzięki mocnemu światłu, Africa może być idealnym kompanem nie tylko podczas relaksu lub lektury, ale też w pracy, która wymaga od nas skupienia i dokładności. Dzięki niewielkim wymiarom podstawy lampa zajmuje bardzo mało miejsca na blacie stołu. Wysokiej jakości moduł LED emituje ciepłe światło o intensywności do 1.480 luksów. Baterię ładuje się poprzez podstawę-ładowarkę, idealnie dopasowaną wymiarami i kolorystyką. Precyzyjne połączenie pomiędzy nią i lampą zapewniają magnesy. Aby naładować oprawę, trzon lampy wystarczy płynnie wsunąć w jej aluminiową podstawę.
Lampa Africa, to designerskie cudo, nowy przedmiot pożądania, może być też fantastycznym prezentem! Vibia już o to zadbała, projektując dla niej bardzo eleganckie opakowanie – w postaci odpornej na urazy, prostej, smukłej tuby.

• • •

Francisco Gómez Paz jest projektantem przemysłowym, pochodzi z Argentyny. Ma własne studio w Mediolanie, gdzie współpracuje z wieloma firmami z branży. Od 2014 r., kiedy otworzył pracownię-laboratorium, dzieli swój czas pomiędzy Włochy i Hiszpanię. Wyróżnia go znajomość materiałów i technologii, wybitny zmysł estetyczny, analityczne podejście do procesu tworzenia oraz… ogromna ciekawość. Gómez Paz wykładał w kilku prestiżowych szkołach designu w różnych krajach świata, regularnie organizuje warsztaty i wykłady. Napisał też książkę („Hope, Design in an Object”). Jest zdobywcą licznych prestiżowych nagród. Kolekcja lamp Africa to jego pierwszy projekt dla Vibia.

• • •

O marce: Vibia to globalna firma oświetleniowa z siedzibą w Barcelonie, mieście słynnym ze swojego dziedzictwa artystycznego i kulturowego, mekce kreatywnych talentów i miłośników innowacji. Dzięki wsparciu lokalnych partnerów, Vibia stała się światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych, oferując kompleksową obsługę i promując nowe, holistyczne podejście do projektowania oświetlenia. Jest dziś obecna w 103 krajach świata.

„Wierzymy, że dzielenie się tym, co robimy i jak myślimy jest najlepszym sposobem na budowanie zaufania. Nasze drzwi są zawsze otwarte dla tych, którzy podzielają nasz cel: projektowanie pięknych przestrzeni, które podnoszą jakość życia i zapewniają wspaniałe samopoczucie”.

Autor: Aldona Wiśniewska

Źródła:

  • materiały i strona producenta

DOWIEDZ SIĘ
WIĘCEJ

Napisz lub zadzwoń aby umówić się
na dogodny termin w naszej przestrzeni.

+48 22 303 97 75
info@interiumpro.pl

Mogą Cię zainteresować

RIVIO Formani. Z miłości do detalu.

RIVIO Formani. Z miłości do detalu.

Nawet coś tak prostego jak klamka do drzwi może zostać przekształcone i ulepszone… tak właśnie powstała kolekcja okuć drzwiowych RIVIO, efekt współpracy holenderskiej marki Formani z globalną firmą Gensler. „Przejście” było hasłem przewodnim podczas projektowania...

This site is registered on wpml.org as a development site.