Nowe kinetyczne arcydzieło marki Occhio – seria lamp Gioia

Dynamiczna, umożliwiająca niemal nieskończoność ustawień i rodzajów światła seria lamp Gioia została przez markę Occhio zaprezentowana publicznie po raz pierwszy rok temu – w marcu 2022 r., podczas przedpremerowego pokazu.
Gioia to po włosku radość i rzeczywiście każda z tych lamp sprawia swoim użytkownikom ogromną frajdę, umożliwiając płynne poruszanie oprawami, kierowania światłem za pomocą lekkiego dotknięcia, regulowanie jego natężenia i temperatury zgodnie z życzeniem… gdzie chcemy i jak chcemy. Magiczne doświadczenie.

Gioia equilibrio – czysta radość ruchu
Equilibrio oznacza balansowanie, szukanie równowagi. Lampa do pracy Gioia Equilibrio jest kinetyczną rzeźbą, zaprojektowaną, by zdobić biurka możnych tego świata, ale też zaspokajać wyrafinowany gust każdego miłośnika dobrego designu.

Znakomicie sprawdzi się w każdym home office, gdzie coraz częściej i coraz chętniej pracujemy zdalnie. Każde nowe ustawienie lampy jest niekończącą się sekwencją intrygujących form. W każdym ta ruchoma, świetlna rzeźba wygląda inaczej. Zastosowanie nowoczesnych, wyrafinowanych materiałów i minimalistycznej, nowoczesnej formy sprawiło, że powstał produkt wyjatkowy. Głowica lampy płynnie balansuje na jej korpusie. Daje pełną swobodę ruchu, bez żadnych ograniczeń. Można ją lekko i swobodnie obracać we wszystkich kierunkach oraz przesuwać w górę i w dół. Światło trafia zawsze dokładnie tam, gdzie go potrzebujemy, a głowica w każdym ustawieniu zawsze pozostaje pozioma.
Za tą intrygującą dynamiką stoi całkowicie ukryty, złożony mechanizm: nie są widoczne żadne śruby ani kable. Oprawa Gioia Equilibrio to arcydzieło mechaniki. Jest cudownie wszechstronna.

Gioia Lettura – prawdziwe cudo dla miłośników czytania
Nowa lampa podłogowa Gioia Lettura może służyć też do oświelania wybranej części salonu lub sypialni, ale ustawiona obok sofy lub wygodnego fotela będzie znakomitą lampą do czytania.

Jest potężnym narzędziem oświetleniowym, a zarazem okazałą i piękną, kinetyczną rzeźbą. Natężenie światła można dowolnie regulować: możemy zmienić jego wysokość, kierunek, barwę oraz intensywność, dopasowując oświetlenie dowolnie, zależnie od aktualnego nastroju i potrzeb. Wystarczy lekki ruch dłoni, by przesunąć głowicę oprawy i skierować światło w górę lub w dół, by intuicyjnie zwiększyć lub przyciemnić jej mocne światło.
Wystarczy jeden gest, aby dostosować barwę światła Gioia Lettura: od ciepłej, zbliżonej do światła żarówki, w którym dobrze spędza się czas na pogawędce, po barwę chłodną, stymulującą organizm do skupienia się na pracy.
Funkcja Focus Light pozwala skupić światło lampy na określonym obszarze – tak, by wieczorem było idealne do relaksującego czytania lub do pracy. Z kolei funkcja sterowania Bluetooth Occhio Air pozwala nam sterować oprawą za pomocą aplikacji – by integrować równowagę światła i cieni w pokoju, nawet lampy nie dotykając.
W serii lGioia marka Occhio proponuje nam liczne, fascynujące innowacje techniczne, zapewniając pełną satysfakcję z oświetlenia we wnętrzu – tak, by zaspokajało wszelkie potrzeby użytkowników.
Gioia może zmieniać temperaturę i natężenie światła zgodnie z upływem dnia i zmieniającym się naturalnym światłem za oknem. Może naśladować widmo światła dziennego, idealne do pracy przy biurku lub stole – albo tworzyć światłem o ciepłej barwie i mniejszym natężeniu przyjazne ambiente, gdy chcemy się zrelaksować lub poczytać. Tak innowacyjnych lamp jeszcze nie było…Kim jest producent?

Markę Occhio założył w 1999 r. Axel Meise, przedsiębiorca i designer.

Pomysł miał równie prosty, jak rewolucyjny: stworzyć system oświetlenia, który będzie spójny pod względem wzornictwa oraz jakości światła – i który będzie oferował optymalne rozwiązania w każdej sytuacji, pozwalając użytkownikom dowolnie projektować i oświetlenie ich przestrzeni życiowej.
Occhio zdobyło wiele nagród za design. Łącząc najwyższą jakość światła z wyjątkową „radością użytkowania”, ich lampy szybko zdobyły wyjątkową pozycję na rynku. Portfolio produktów Occhio pozwala projektować całe budynki, prywatne i komercyjne, z oświetleniem o najwyższej jakości.
Dziś marka ma opinię jednej z najbardziej innowacyjnych i najszybciej rozwijających się na świecie. Stała się ikoną niemieckiego designu, liderem rynku w Europie oraz cenionym producentem w międzynarodowym segmencie luksusowym. W swojej siedzibie w sercu Monachium Occhio zatrudnia obecnie ponad 250 osób. Na całym świecie reprezentuje markę ponad 500 partnerów detalicznych, posiada też własne, flagowe sklepy w Monachium, Kolonii, Hamburgu, Berlinie, Mediolanie i Szanghaju.  
Więcej na: www.occhio.com


Autor: Aldona Wiśniewska

Źródło: materiały producenta

DOWIEDZ SIĘ
WIĘCEJ

Napisz lub zadzwoń aby umówić się
na dogodny termin w naszej przestrzeni.

+48 22 303 97 75
info@interiumpro.pl

Mogą Cię zainteresować

RIVIO Formani. Z miłości do detalu.

RIVIO Formani. Z miłości do detalu.

Nawet coś tak prostego jak klamka do drzwi może zostać przekształcone i ulepszone… tak właśnie powstała kolekcja okuć drzwiowych RIVIO, efekt współpracy holenderskiej marki Formani z globalną firmą Gensler. „Przejście” było hasłem przewodnim podczas projektowania...

This site is registered on wpml.org as a development site.